Magyar Katolikus Lexikon > K > Kirche in Not_Ostpriesterhilfe

Kirche in Not/Ostpriesterhilfe (ném. 'szükséget szenvedő egyház/keleti papi segélyezés'; ang. Iron Curtain Church Relief, 1965: Aid to the Church in Need, ACN): nemzetközi katolikus segélyszolgálat. - Werenfried van →Straaten OPraem 1947: Belgiumban létrehozott szervezetéből a Sztszék 1984. IV. 7: hagyta jóvá a világegyház nyilvános egyesületeként. Célja eredetileg a II. vh. után K-Eu-ból elűzött 14 millió német megsegítése, az éhínség megakadályozása No-ban; később főként az egyh. lelkipásztori tevékenységének és kezdeményezéseinek elősegítése azokban az országokban, ahol az egyh. üldözést szenved v. küldetésének teljesítését más okok gátolják. Székhelye: Königstein (No.). 1996: 14 o-ban tartott fönn képviseletet, melyek K-Eu., a Független Államok Közössége (FÁK) és a harmadik világ több mint 100 országában nyújtottak támogatást. - Közleménye No-ban: Echo der Liebe (kb. 120 ezer pld.), Olo-ban: L'eco dell'Amore; angol nyelvter-en: The Mirror. N.D.

LThK 1993. V:1492. -1997. II. 16.